
.jpg)


Voor scholen, instellingen, bedrijven en organisaties geven wij graag lezingen of organiseren wij workshops, studiedagen of meerdaagse cursussen op locatie.
De basiscursus Teken je gesprek (15 lesuren) is geaccrediteerd door het SKJ met 24 punten voor jeugdzorgwerkers en jeugd- en gezinsprofessionals. De accreditatie is niet geldig voor NIP/NVO geregistreerden.
De basiscursus + verdieping (LVB, autisme of werkhouding) (20 lesuren) is voor 33 punten geaccrediteerd.
Prijzen zijn geldig t/m 1 oktober 2025.


Kennismakings lezing Teken je gesprek tot maximaal 1,5 uur
Inhoud:
-
kennismaking met Teken je gesprek en haar basisprincipes.
Uitleg over waarom het tekenen van gesprekken zo goed werkt. En waarom mensen met
autisme, adhd, een licht verstandelijke beperking of hoogbegaafden zoveel baat hebben bij het visueel maken van een gesprek en de niet oordelende basishouding.
-
Kennis maken met één van de sjablonen van Teken je gesprek zoals: 'Succes vieren'. (Wat is er goed gegaan? Hoe heeft de probleemdrager dat voor elkaar gekregen? Wat heeft hij gedaan en gedacht en wat voor gevoel gaf en geeft dat?) Of 'de actie spin'; Wat wil je gaan doen? Hoe ziet dat er uit? Wat ga je denken? Wat heb je nodig om te zorgen dat het slaagt? De deelnemers tekenen individueel. Er wordt dus niet geoefend met de basishouding.
-
Materiaal: een hand-out, A3 vellen, gebruik van stiften.
Kosten kennismakings Lezing
(niet SKJ geaccrediteerd) vrijgesteld van BTW + reiskosten 0,40 cent per km
Prijs t/m 25 deelnemers:
Meerdere deelnemers is mogelijk; er is dan een meerprijs: informeer hiernaar
1 uur € 400
1,15 uur € 500
1,5 uur € 600
Voor verenigingen, goede doelen en stichtingen hebben we aangepaste prijzen, informeer hiernaar.
Kennismakings workshop Teken je gesprek van 2 tot maximaal 2,5 uur
Inhoud:
-
kennismaking met Teken je gesprek en haar basisprincipes. Zelfde opzet als bij de lezing van Teken je gesprek.
Extra: Er wordt geoefend met de specifieke Teken je gesprek basishouding: -
Kennis maken met één van de sjablonen. Er wordt geoefend in groepjes van twee en de deelnemers krijgen persoonlijke feedback. De deelnemers ontvangen een stappenplan van het geoefende sjabloon. Er is keuze uit de 2 sjablonen:
Succes vieren. Wat is er goed gegaan? Hoe heb je dat voor elkaar gekregen? Wat heb je gedaan en gedacht en wat voor gevoel gaf en geeft dat?)
Actie spin: Wat wil je gaan doen? Hoe ziet dat er uit? Wat ga je denken? Wat heb je nodig om te zorgen dat het slaagt?
-
Materiaal: Een stappenplan, A5 notitieblok, pen, een hand-out, A3 vellen, gebruik van stiften, gevoelenskaarten, kwaliteitenkaart.
-
Kosten kennismakings Lezing-workshop- (niet SKJ geaccrediteerd) vrijgesteld van BTW + reiskosten 0,40 cent per km
Prijs t/m 8 deelnemers:
per extra deelnemers (max 25) is er een meerprijs: informeer hiernaar.
2 uur € 875
2,5 uur € 1.050
per extra deelnemers (max 25) is er een meerprijs: informeer hiernaar.
Workshop, studiedag op locatie vanaf 3 uur
maximaal 16 deelnemers
inclusief per persoon: stappenplan(nen), A5 Teken je gesprek notitieblok, pen,
gevoelens/kwaliteitenkaarten, reader/handout. Persoonlijke feedback.
Gebruik van stiften en A3 papier
Inhoud:
-
Kennismaking Teken je gesprek; het gebruik van de woorden, symbolen en kleuren en ervaren
van de basisprincipes. Afhankelijk van de duur van de bijeenkomst kunnen er één of
meerdere sjablonen aangeboden en geoefend worden. Zo zijn er sjablonen die de probleemdrager helpt bij het reflecteren op gedrag of een situatie, bij faalangst of motivatie voor (school)werk. -
Er is persoonlijke feedback van de trainer bij het inoefenen van de sjablonen en de basishouding.
-
De deelnemers ontvangen een handig stappenplan van het behandelde en geoefende sjabloon.
-
Na de bijeenkomst kan het geleerde sjabloon direct door de deelnemers in de praktijk toegepast worden.
-
De trainer gaat in overleg en zal sjablonen voorstellen die passen bij de werksituatie en behoefte van de deelnemers.
NIEUW: Teken je gesprek® en het HOORRECHT
Wij verzorgen workshops van 3 uur à 3,5 uur over hoe je Teken je gesprek in kunt zetten bij het hoorrecht.
Vanaf augustus 2025 is het verplicht om leerlingen en hun ouders mee te laten praten over de ondersteuning van henzelf (de leerling) en hun kind.
Je leert de twee sjablonen waarmee jij de leerling (en/of ouders) een stem kunt geven inzake waar zij behoefte aan hebben. Door dat wat bij het kind en /of de ouders leeft, visueel te maken, zul je merken dat er een betere samenwerking ontstaat. Daarnaast leer je hoe je met deze tekeningen inzage en uitleg kunt geven aan de ouders en de leerling in het OPP/ de ondersteuningsbehoeften. In de workshop wordt de essentiële basishouding, één van de pijlers van Teken je gesprek, geoefend.
In 3 uur oefen je 1 sjabloon in tweetallen, het andere sjabloon teken je individueel.
In 3,5 uur laten we je in tweetallen oefenen met de 2 sjablonen. Je neemt een (geanonimiseerd) OPP mee, zodat je praktisch aan de slag kunt.
LET OP: Heb je de basiscursus Teken je gesprek al gedaan (met je team)? Dan kunnen we je in 1,5 uur bijpraten, praktische tips geven en aangeven welke sjablonen je in kunt zetten.
TIP: Wil je Teken je gesprek goed geborgd hebben binnen je organisatie, plan dan meteen een extra terugkom moment in.
Kosten Workshop en studiedag (niet SKJ geaccrediteerd) - vrijgesteld van BTW + reiskosten 0,40 cent per km
Bij meer dan 8 deelnemers wordt er een meerprijs berekend: informeer hiernaar. (max 16 deelnemers):
3 uur € 1.225
3,5 uur € 1.400
4 uur € 1.575
4,5 uur € 1.750
5 uur € 1.925
5,5 uur € 2.100
6 uur € 2.275
Meerdaagse cursussen vanaf 6 uur
maximaal 16 deelnemers
Meerdaagse korte cursus (niet SKJ geaccrediteerd) - vrijgesteld van BTW + reiskosten 0,40 cent per km
Bij meer dan 8 deelnemers wordt er een meerprijs berekend: informeer hiernaar. (max 16 deelnemers).
Sjabloon-onderwerp(en) in overleg.
Inhoud:
-
Uitgebreidere kennismaking Teken je gesprek; het gebruik van de woorden, symbolen en kleuren en ervaren
van de basisprincipes. Afhankelijk van de duur van de bijeenkomst kunnen er 3 of
meer sjablonen aangeboden en geoefend worden. Zo zijn er sjablonen die de probleemdrager helpt bij het reflecteren op gedrag of een situatie, bij faalangst of motivatie voor (school)werk. -
Er is persoonlijke feedback van de trainer bij het inoefenen van de sjablonen en de basishouding.
-
De deelnemers ontvangen een handig stappenplan van het behandelde en geoefende sjablonen.
-
Na de bijeenkomst kunnen de geleerde sjablonen direct door de deelnemers in de praktijk toegepast worden.
-
De trainer gaat in overleg en zal sjablonen voorstellen die passen bij de werksituatie en behoefte van de deelnemers.
TIP: Wil je Teken je gesprek goed geborgd hebben binnen je organisatie, plan dan meteen een extra terugkom moment in.
inclusief per persoon: A3 blocnote, stabilo-stiften, stappenplan(nen), A5 Teken je gesprek notitieblok, pen,
gevoelens/kwaliteitkaarten, 1 set helpende gedachten en korte reader.
2 x 3 uur € 2.850
3 x 3 uur € 4.075
2 x 4 uur € 3.550
3 x 4 uur € 4.950
2 x 5 uur € 4.250
Meerdaagse basiscursus - geaccrediteerd door het SKJ met 24 punten- vrijgesteld van BTW.
15 uur: kosten: € 6.175 vrijgesteld van BTW+ reiskosten 0,40 cent per km.
Bij meer dan 8 deelnemers wordt een meerprijs berekend: informeer hiernaar. (max 16 deelnemers).
Inclusief per persoon: alle 8 Teken je gesprek sjablonen worden aangeboden en geoefend op het gebied van gedrag, mindset en (faal) angst. Alle stappenplannen, A3 blocnote, stabilo-stiften, A5-Teken je gesprek notitieblok, pen, gevoelens/kwaliteitkaarten, 1 set helpende gedachten, uitgebreide reader, toegangscode downloads TJG.
Inhoud cursus:
TIP: Wil je Teken je gesprek goed geborgd hebben binnen je organisatie, plan dan meteen een extra terugkom moment in.
SPECIAAL VOOR SCHOLEN: Teken je gesprek® over schoolwerk en werkhouding; een 2 daagse cursus (11 uur)
op je eigen locatie, met je team. (Incompany)
In 11 uur leer je hoe je met leerlingen effectieve en resultaat gerichte gesprekken kunt hebben over hun schoolwerk, concentratie, motivatie en/of uitstelgedrag. In deze cursus richten we ons vooral op het functioneren van de leerling tav schoolwerk. Ook hier leer je de basishouding van Teken je gesprek. Je leert werken met de werkhoudings-sjablonen. En je ontvangt de bij behorende stappenplannen. We gaan niet in op algemene gedragsproblemen.
Voor meer informatie:
Meerdaagse basiscursus gericht op een doelgroep of onderwerp: LVB of Autisme of Werkhouding
geaccrediteerd door het SKJ met 33 punten
20 uur: kosten: € 8.100 vrijgesteld van BTW + reiskosten 0,40 cent per km.
Bij meer dan 8 deelnemers wordt een meerprijs berekend: informeer hiernaar. (max 16 deelnemers).
inclusief per persoon: alle 8 Teken je gesprek sjablonen worden aangeboden en geoefend op het gebied van gedrag, mindset en (faal) angst. Alle stappenplannen, A3 blocnote, stabilo-stiften, A5-Teken je gesprek notitieblok, pen, gevoelens/kwaliteitkaarten, 1 set helpende gedachten, uitgebreide reader, toegangscode downloads TJG.
TIP: Wil je Teken je gesprek goed geborgd hebben binnen je organisatie, plan dan meteen een extra terugkom moment in.
Meer informatie over de inhoud cursussen en specialisatie:
